Oceněné filmy

 

Vítězové pěti hlavních soutěžních kategorií a dalších zvláštních cen:

HRANÉ FILMY (soutěžilo 49 snímků)

Věková kategorie A do 10 let

1.místo: Sluha a míč (The Butler And The Ball)
režie Andrew Chan-Possemato (USA)

Věková kategorie B 11 - 14 let

1.místo: Signály (Signals)
tvůrci byli účastníci festivalové dílny „Cachinus De Cine“ v Cilleros (Španělsko)

2.místo: Úplně sám (All Alone)
režie Mackenzie Dy (Kanada)

3.místo: Dělej těžké věci (Do Hard Things)
režie Mackenzie Dy (Kanada)

Čestné uznání: Tři filmy

tvůrci byli účastníci (celkem třináct) Ambroziády 2021 (ČR)

Věková kategorie C 15 - 17 let

1.místo: Revoluce
režie Antonín Korb a Sára Piluchová (ČR)

2.místo: Vzpomínky (Memories)
režie Bokeong Kim (Jižní Korea)

3.místo: Strach
režie Michal Špejra (ČR)

Čestné uznání: Piráti (Pirates)
režie Cal Ardnold O´Driscoll (Velká Británie)

Věková kategorie D 18 - 21 let

1.místo: Osamělost (Solitude)
režie Fiyin Coker (Kanada)

2. místo: Óda
režie Jakub Semrád (ČR)

3. místo: Proč netančíš? (Why Don´t You Dance?)
režie Isidora Ratković (Bosna a Hercegovina)

Čestné uznání: Mia
režie: Sofia Maria Hjelmer Nielsen (Dánsko)

Čestné uznání: Dřevěná mísa
režie: Vojtěch Kapounek (ČR)

DOKUMENTY (soutěžilo 34 snímků)

Věková kategorie B 11 - 14 let

1.místo: Zvlněná hlava (Wavy Head)
režie Max Shoham (Kanada)

3.místo: kolekce dokumentárních filmů: Manželství dětí, Shumailův motocykl, Nezvěstní hrdinové, Jsem Zain, Návrhář Hafiz, Být přítelem, Naše hračky a další
režiséry byli teenageři pod vedením lektorů z organizace „The Little Art“ (Pákistán)

Čestné uznání: Příběhy našich sousedů - Karel Mikulášek, režie Šimon Vaněček (ČR)

Věková kategorie C 15 - 17 let

Čestné uznání: Avi ze Severu (Avi From The North)
režie Avi Maksagak (Kanada)

Čestné uznání: Sladký domove
režie Štěpán Havlín (ČR)

Věková kategorie D 18 - 21 let

1.místo: Překrásné dny (Beautiful Days)
režie Klaudia Pashjari (Řecko)

2.místo: Dívky z ulice Sète (Sète Girls)
režie Pablo Jimeno a Andrés Ribagorda (Španělsko)

3.místo: Straight Record (původní český název je v angličtině)
režie Marina Komárková (ČR)

Čestné uznání: Nezvěstní přátelé na onom ostrově (Missing Friends Of That Island)
režie Taeyang Lee (Jižní Korea)

Čestné uznání: Pamatuj si to (Remember This)
režie Varsha Gill (Kanada)

ANIMOVANÉ FILMY (soutěžilo 59 snímků)

Věková kategorie A do 10 let

1.místo: Zlí brouci (Bad Bugs)
režie Bryn Wright (USA)

2.místo: Les - domov zvířat
tvůrci byli účastníci dílny Mezinárodního domu umění pro děti „Bibiana“ (Slovensko)

Čestné uznání: Cirkus na návsi
režie: žáci ze ZUŠ Bechyně (ČR)

Věková kategorie B 11 - 14 let

1.místo: Jakub Jan Ryba dětskýma očima
tvůrci byli žáci ze ZUŠ J. J. Ryby v Rožmitálu pod Třemšínem (ČR)

2.místo: Já, objevitel
režie Matěj a Maya Pánkovi (ČR)

Čestné uznání: Pivo z Číny
režie Magdaléna Poláková a Jan Žibrún (ČR)

Čestné uznání: Smog
režie Pavlína Olejníčková ze ZŠ Bruntál (ČR)

Věková kategorie C 15 - 17 let

1.místo: FOMO (Fear of Missing Out - Strach z něčeho, co zmeškáne)
režie Kevin Meggs a Max Hendrickson (Irsko)

Čestné uznání: Žár (Heat)
režie Nima Moradi (Irán)

Věková kategorie D 18 - 21 let

1.místo: Ticho (The Quiet)
režie Radheya Jagatheva (Austrálie)

2.místo: Toulky s rodinou Rádsetoulavou
režie Marie Klowersová (ČR)

3.místo: Capra na divoko
režie Kateřina Mrklovská (ČR)

Čestné uznání: Herumetto
režie Ondřej Tešnar (ČR)

EXPERIMENTÁLNÍ FILMY (soutěžilo 15 snímků)

Věková kategorie C 15 - 17 let

1.místo: Hello Frisco
režie Ava Bounds (Velká Británie)

Věková kategorie D 18 - 21 let

1.místo: Kolektiv
režie Stela Konečná (ČR)

2.místo: Fragmenty pod vodou (Underwater Fragments)
režie Isidora Ratković (Bosna a Hercegovina)

3.místo: Tři věci, které by režisér měl dělat během karantény
režie Brandon Lee (Čína)

OSTATNÍ VIDEA - videoklipy, znělky, reklamy apod. (soutěžilo 13 snímků)

Věková kategorie A do 10 let

Čestné uznáni: Tvoříme kouzla (We Create Magic)
tvůrci byli žáci a jejich učitelé ze ZŠ Cappabue na ostrově Cork (Irsko)

Věková kategorie B 11 - 14 let

Čestné uznání: Korona Rock
režie Josef Jan Abrhám a Antonín Jan Abrhám (ČR)

Věková kategorie C 15 - 17 let

Čestné uznání: Stay In Alive (původní český název je v angličtině)
režie Matyáš Lada (ČR)

Lennonova tabule
režie Alena Straková (ČR)

Věková kategorie D 18 - 21 let

1.místo: To nejlepší pro Dianu (Dianas Best)
režie Meredith Johnson (USA)

Čestné uznání: Kafíčko
režie Pavlína Taubingerová (ČR)

Čestné uznání: znělky Lampa, Kabel, Toaleťák a Lego
tvůrci byli studenti ze SŠ MICHAEL: Nadezda Tuzhilkina, Dominik Šebo, Erik Žila, Vojtěch Šobek, Andreas Čehovský

ZVLÁŠTNÍ OCENĚNÍ:

Ceny diváků:

1.místo (2151 hlasů): Klam
režie Filip Špinka a Štěpán Hartl (ČR)

2.místo (1008 hlasů): Okamžik
režie Klára Dostálová (ČR)

3.místo (993 hlasů): Zlehka/ Easy
režie Joseph Arthur Osborne a Patrik Humený (ČR)

Nejlepší český mimoškolní film:

Přežívání v divočině podle Jima Křováka
režie Josef Jan Abrhám a Antonín Jan Abrhám

Nejlepší český školní film:

Toulky s rodinou Rádsetoulavou
režie Marie Klowersová

Nejlepší zahraniční film

Superstar
režie Taeyang Lee (Jižní Korea)

Cena Vojtěch Jasného za významný přínos v oblasti audiovizuální výchovy mládeže v Čechách

Petra Peštová, učitelka ze ZUŠ Jakuba J. Ryby v Rožmitále pod Třemšínem
Cena Bena Barenholtze

za významné obohacení mezinárodní audiovizuální tvorby mládeže do 21 let

Radheya Jegatheva, 21-letý filmař samouk z Austrálie (autor filmů „Ticho“, „Tempo bazénu“, „Malování čísly“, „iRony“ a dalších)

Tvůrcům všech těchto děl srdečně gratulujeme!